Екскурсія в Національний музей-меморіал ”Тюрма на Лонцького”

17.11.2018 | 13:30

13 листопада 2018 р. студенти груп ГПК-21 та БЛК-31 разом із викладачем Природничого коледжу Грень О.М. відвідали Національний музей-меморіал ”Тюрма на Лонцького”, найбільший в Україні музей із збереженою унікальною в’язничною автентикою. У різні часи тут містилася слідча тюрма репресивних органів трьох окупаційних режимів: польського, нацистського та радянського.

Учасники екскурсії мали змогу відвідати музейну експозицію, зокрема пропускний пункт, тюремні камери (частина яких також обладнана в експозиційні зали), кабінет слідчого, фотолабораторію. Також в коридорах вмонтовано стенди, на яких подано історію будівлі, прізвища частини розстріляних в’язнів та тексти документів, які регламентували перебування в цій тюрмі у різні періоди.

Основний акцент в експозиції поставлено на найкривавішу сторінку в історії тюрми — масові розстріли кінця червня 1941 р. Так, в одному із залів демонструються кадри із кінохроніки, де зафіксовано стан тюрми після відходу радянських військ зі Львова в кінці червня 1941 р. В іншому залі розміщені тогочасні українські газети, які широко висвітлювали злочини комуністичного режиму.

На завершення екскурсії її учасникам ще раз було наголошено на основному принципі діяльності музею – меморіал твориться для наступних поколінь не як нагадування трагедії, а як символ незламності визвольної боротьби українців.